rera regionalni rozvojova agentura jiznich Cech

Regionální rozvojová agentura jižních Čech

Již 22 let s Vámi!

Erasmus for Young Entrepreneurs (EYE)

 

 

 

Erasmus pro mladé podnikatele

 

Erasmus pro mladé podnikatele je přeshraniční výměnný program, díky němuž mají noví a začínající podnikatelé možnost získat nové zkušenosti od zkušených podnikatelů, kteří provozují malé nebo střední podniky v jiných účastnických zemích.

Výměna zkušeností probíhá v rámci pobytu u zkušeného podnikatele, který novému podnikateli poskytuje znalosti potřebné k provozu firmy. Hostitelský podnik těží z nových perspektiv svého podniku a dostane příležitost spolupracovat se zahraničními partnery a dozvědět se o nových trzích.

Pobyt v zahraničí může trvat od jednoho do šesti měsíců.

Ale může proběhnout i v průběhu dvanácti měsíců. Během této doby lze pobyt rozdělit do několika kratších bloků (jeden blok je nejméně týdenní), kdy bude začínající podnikatel pobývat u hostitelského podnikatele.

 

Proč se přihlásit:

 • obchodní spolupráce se zkušeným podnikatelem vám pomůže odpovědět na vaše otázky a připraví vás na úspěšné vedení vaší firmy
 • získáte mezinárodní kontakty
 • poznáte nový trh a seznámíte se s jinými způsoby podnikání
 • zdokonalíte dovednosti specifické právě pro vaše odvětví
 • setkáte se s lidmi úspěšnými v podnikání
 • objevíte potenciální možnosti spolupráce
 • získáte finanční podporu na váš pobyt v zahraničí (až 1 100 EUR na měsíc/pobyt v zahraničí dle vybrané země)

 

 

Proč hostit začínajícího podnikatele:

 • máte možnost rozvíjet zahraniční kontakty
 • práce se seriózním a motivovaným začínajícím podnikatelem plným nových nápadů
 • získání znalostí o zahraničních trzích
 • maté možnost najít novátorská řešení a zlepšení pro svoji firmu
 • objevení nové potenciální možnosti spolupráce
 • možnost rozšíření podnikání do další země

 

 

Co je k tomu potřeba:

1. Podnikatelský nápad či rozjeté podnikání (maximálně tři roky) a sepsaný stručný podnikatelský plán a životopis a zájem vyjet do zahraničí učit se od zkušených podnikatelů z oboru.

nebo

2. Podnikat v České republice a chtít přijmout v Česku zahraničního podnikatele. Sdílet s ním své zkušenosti. Mít chuť ověřit jeho nový projekt, získat kontakty, položit základy budoucí spolupráci.

 

 

 

ZAČÍNAJÍCÍ PODNIKATEL:

 

Jak účast na programu funguje:

 1. Přihlášení

Ať už jste začínající podnikatel (maximálně tři roky) nebo plánujete začít podnikat, můžete se přihlásit k účasti prostřednictvím registrace na https://webgate.ec.europa.eu/erasmusentrepreneurs/index.cfm?fuseaction=nehemgt.reg_form Zde označíte New entrepreneur.

V přihlašovacím formuláři vyplníte jako zprostředkovatelskou organizaci v České republice společnost RERA a.s. Po registraci prověříme vaši přihlášku a business plán. Pokud splníte všechny požadavky, tak jí schválíme. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na e-mailu: pajerova@rera.cz nebo hanzal@rera.cz

K registraci můžete využít průvodce v sekci Dokumenty.

 

 1. Přiřazení

Jakmile je vaše přihláška schválená, získáte přístup do internetové databáze hostitelských podnikatelů, kteří se programu také účastní. RERA a.s. jako vaše kontaktní místo je pověřená zprostředkováním kontaktu mezi podnikateli a pomůže vám najít partnera.

 

 1. Smlouva a přípravy

Zúčastněné strany (tj. začínající podnikatel, hostitelský podnikatel a jejich odpovědné kontaktní místo – RERA a.s.) vypracují smlouvu, sestávající z popisu projektu práce/vzdělávání, úkolů, odpovědnosti, předmětů plnění a finančních podmínek.

 

 1. Realizace výměny

Poté už můžete vyrazit do zahraničí. Po skončení budete požádáni o vyplnění formuláře pro zpětnou vazbu. Odpovědné kontaktní místo dohlédne na kvalitu aktivity a vyhodnotí výsledky.

 

 

HOSTITELSKÝ PODNIKATEL:

Chci přijmout v Česku zahraničního začínajícího podnikatele nebo osobu, která plánuje začít podnikat a sdílet s ním své zkušenosti. Mám chuť ověřit jeho nový projekt, získat kontakty, položit základy budoucí spolupráci.

Jak účast na programu funguje:

 1. Přihlášení

Jako zkušený podnikatel se můžete přihlásit k účasti prostřednictvím registrace na https://webgate.ec.europa.eu/erasmusentrepreneurs/index.cfm?fuseaction=nehemgt.reg_form  Zde označíte Host entrepreneur.

V přihlašovacím formuláři vyplníte jako zprostředkovatelskou organizaci v České republice společnost RERA a.s. a nahrajete do systému svůj životopis. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na e-mailu: pajerova@rera.cz nebo hanzal@rera.cz

K registraci můžete využít průvodce v sekci Dokumenty.

 

 1. Přiřazení

Jakmile je vaše přihláška schválená, získáte přístup do internetové databáze začínajících podnikatelů, kteří se programu účastní. RERA a.s. jako vaše kontaktní místo je pověřená zprostředkováním kontaktu mezi podnikateli a pomůže vám najít partnera.

 

 1. Smlouva a přípravy

Zúčastněné strany (tj. začínající podnikatel, hostitelský podnikatel a jejich odpovědné kontaktní místo – RERA a.s.) vypracují smlouvu, sestávající z popisu projektu práce/vzdělávání, úkolů, odpovědnosti, předmětů plnění a finančních podmínek.

 

 1. Realizace výměny

Začínající podnikatel u vás může pobývat jeden až šest měsíců. Ale výměna může proběhnout i v průběhu dvanácti měsíců. Během této doby lze pobyt rozdělit do několika kratších bloků (jeden blok je nejméně týdenní), kdy bude začínající podnikatel pobývat u hostitelského podnikatele.

Osoba, kterou hostíte, získá grant, a pro vaši společnost z toho tudíž neplynou žádné náklady (dopravu, stravu a náklady na pobyt si hradí z grantu).

 

Pro více informací: 

   + 420 736 410 221

   pajerova@rera.cz

 

 

   + 420 731 503 328

   hanzal@rera.cz

 

Proč s námi spolupracovat

Pomáháme Vám již přes 20 let

Disponujeme týmem zkušených odborníků

Nabízíme komplexní služby se zaměřením na kvalitu

Nabízíme reference, které dokládají výsledky

Vážíme si každého zákazníka

Kontaktujte nás

Jméno

Telefon

E-Mail

Váš dotaz

Sledujeme pro Vás vhodný dotační program ZDARMA

Uvědomujeme si, že situace v dotačních programech není příliš přehledná a mnohdy se stane, že vhodná dotace prostě unikne. Příležitost získat dotaci se pak nemusí opakovat. Každému zájemci, který chce nyní nebo v dohledné době získat dotaci, nabízíme sledování vhodného dotačního programu ZDARMA. Pokud se budete chtít dovědět o vhodné dotaci pro Váš projektový záměr, vyplňte několik vět o Vašem záměru, vlevo do kontaktního formuláře, nebo do e-mailu info@rera.cz a my Vás budeme informovat tak, aby Vám žádná dotace neunikla. Vyzkoušejte tuto službu a budete mít pro Váš projekt zásadní informaci.