rera regionalni rozvojova agentura jiznich Cech

Regionální rozvojová agentura jižních Čech

Již 22 let s Vámi!

Novinky

Čtvrté setkání projektových partnerů

31.03.2021

Projekt MOMAr, podpořený z programu Evropské unie Interreg Europe, pokračuje ve svém hlavním poslání, kterým je výměna zkušeností mezi jednotlivými zúčastněnými regiony a poskytování příkladů dobré praxe pro inspiraci právě v těchto regionech.

 

Skalní most Ponorae – příklad dobré praxe z Rumunska

 

Poslední ze série konferencí zaměřených na výměnu zkušenosti měla proběhnout v rumunském městě Drobeta-Turnu Severin v oblasti Mehedinti. Nicméně pandemická situace si vyžádala pořádání on-line formou s tím, že fyzické setkání proběhne pravděpodobně během léta 2021, pokud to bude možné.

 

Protiletadlový kryt Monegrillo – příklad dobré praxe ze Španělska

 

Jako už několikrát předtím, konference byla zaměřena na výměnu zkušeností s managementem kulturního dědictví v jednotlivých regionech zapojených do projektu MOMAr. Těmi jsou provincie Groningen (Nizozemí), Sasko-Anhaltsko (Německo), Aragonie (Španělsko), Korsika (Francie), jižní Čechy (Česká republika) a v neposlední řadě pořadatelský region Mehedinti (Rumunsko).

Zástupci všech uvedených regionů představili příklady dobré praxe v inovativních přístupech k využití venkovského kulturního a přírodního bohatství. Sasko-Anhaltsko představilo projekt 3D vizualizace kláštera Michaelstein a přírodní památku Blankenburgwald. Zástupci Aragonie ukázali archeologickou lokalitu Los Bañales a způsoby, jak se zde vypořádali s poklesem návštěvnosti během epidemie Covid-19. Jak další příklad byla uvedena aktivita zaměřená na renovaci a zpřístupnění protileteckých bunkrů z období španělské občanské války v obci Monegrillo. Nizozemský Groningem uvedl projekt inovativní správy a využití venkovských kostelů pomocí nadace, která zastřešuje přes 90 kostelů a věží, které jsou využívány pro celou řadu akcí, výstav nebo koncertů. Dále pak zajímavý příklad využití chátrajícího průmyslového areálu jako energeticky soběstačné eko-vesnice. Oblast Mehedinti představila projekt digitalizace památek v chráněné oblasti kaňonu Dunaje zvané Železná Vrata. Dále pak představili iniciativu využití místních velkoprostorových jeskyní pro pořádání koncertů.

 

Městská knihovna Soběslav – příklad dobré praxe z České republiky

 

Za jižní Čechy byly představeny aktivity renovace městské knihovny v Soběslavi, vybudování návštěvnického centra a vlčího výběhu v Srní, projekt Památky žijí, který otevírá památky široké veřejnosti formou živých kulturních vystoupení a tradičního trhů, a jako poslední Cesta reformace, mezinárodní certifikovaná kulturní cesta, jejíž část se nachází právě v oblasti jižních Čech.

 

Vlčí výběh Srní – příklad dobré praxe z České republiky

« zpět

Proč s námi spolupracovat

Pomáháme Vám již přes 20 let

Disponujeme týmem zkušených odborníků

Nabízíme komplexní služby se zaměřením na kvalitu

Nabízíme reference, které dokládají výsledky

Vážíme si každého zákazníka

Kontaktujte nás

Jméno

Telefon

E-Mail

Váš dotaz

Sledujeme pro Vás vhodný dotační program ZDARMA

Uvědomujeme si, že situace v dotačních programech není příliš přehledná a mnohdy se stane, že vhodná dotace prostě unikne. Příležitost získat dotaci se pak nemusí opakovat. Každému zájemci, který chce nyní nebo v dohledné době získat dotaci, nabízíme sledování vhodného dotačního programu ZDARMA. Pokud se budete chtít dovědět o vhodné dotaci pro Váš projektový záměr, vyplňte několik vět o Vašem záměru, vlevo do kontaktního formuláře, nebo do e-mailu info@rera.cz a my Vás budeme informovat tak, aby Vám žádná dotace neunikla. Vyzkoušejte tuto službu a budete mít pro Váš projekt zásadní informaci.